Skelbimas

      Skelbimas – viešai skelbiamas apie ką nors informuojantis raštas. Dažniausiai rašomi skelbimai, informuojantys apie būsimą renginį. Jų svarbi ypatybė, kad yra skiriami ne atskiram asmeniui, o visuomenei ar tam tikrai žmonių grupei.

Paprasčiausi yra skelbimai, skirti tam tikrai įstaigai ar kolektyvui ir kabinami įstaigos skelbimų lentoje. Bendresnio pobūdžio skelbimai dauginami spausdinimo būdu, kabinami viešose vietose ar platinami įstaigose. Dar viena skelbimų grupė – laikraščiuose spausdinami skelbimai.

Dažniausiai skelbimas turi antraštinę dalį, tekstą ir parašą.

Paprasčiausia antraštinė dalis – žodis Skelbimas, bet ji per daug sausa ir kanceliariška. Dažnesnis ir įtaigesnis užrašas – Dėmesio! Kai kartu su dėmesio prašymu pasakoma, kam skelbimas skiriamas, įmanomas „dėmesio“ naudininkas, pvz.: Choristų dėmesiui! Skelbimą galima rašyti ir be žodžio dėmesio, pvz.: Spartakiados dalyviams! Įtaigiausias būdas – skelbimą pradėti kreipiniu su mandagumo žodžiu, pvz.: Gerbiamieji konferencijos dalyviai! Mieli mokiniai! Būna skelbimų ir be antraštinės dalies.

Tekstas rašomas panašiai kaip kviečiamųjų pranešimų – nurodomas laikas, vieta, renginys; galima pateikti programą ar darbotvarkę. Tik čia tekstas ir jo grafinis išdėstymas gali būti įvairesnis, panašus į kvietimą.

Skelbimų pavyzdžiai:

 

 Dėmesio!

 

Š. m. birželio 20–22 d. rengiamas turistinis žygis į Trakų apylinkes. Kas norėtų dalyvauti, praneša turistų būrelio pirmininkui.

 

                                                                                                                                      Turistų būrelio vadovė

———————————————–

Gerbiamieji akcinės bendrovės „Būstas“ akcininkai!

 

Pranešame, kad visuotinis akcininkų susirinkimas įvyks 1998 m. kovo 7 d. Vilniuje, Savanorių pr. 174.

Registracija nuo 9 val., susirinkimo pradžia 11 val.

Darbotvarkė:

1. Bendrovės įstatų pakeitimas.

2. Stebėtojų tarybos narių papildomi rinkimai.

Su susirinkimo medžiaga galima susipažinti bendrovės būstinėje, Savanorių pr. 174, 401 kamb.

 

                                                                                                                                                       Valdyba

 

Skelbimo tekstas gali būti visiškai toks pat kaip kviečiamojo pranešimo, tokiu atveju juos skiria tik įforminimas ir adresatas. Plg.:

Skelbimas:

 

Dėmesio!

 

Š. m. lapkričio 13 d. 11 val. Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto 84 auditorijoje (Universiteto 3) vyks Lietuvių kalbos draugijos tarybos posėdis.

 

Kviečiamasis pranešimas:

 

Gerb. Danutei Montvilienei

2003-05-20

 

Š. m. lapkričio 13 d. 11 val. Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto 84 auditorijoje (Universiteto 3) vyks Lietuvių kalbos draugijos tarybos posėdis.  

About Algimantas Urbanavičius

Karoliniškių gimnazijos mokytojas
NuorodosPermalink

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *